Najčastejšie otázky súvisiace s kúpou nového prístroja na pedikúru

Vážení zákazníci, v spolupráci so spol. hadewe GmbH sme pre vás pripravili odpovede na vaše najčastejšie otázky týkajúce sa profesionálnych prístrojov na pedikúru a manikúru. V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať e-mailom: info@odel.cz alebo volajte našu technickú podporu na tel: +420 773 100 813. Postupne budeme dopĺňať ďalšie otázky a odpovede.

Jaký je rozdíl mezi přístroji s odsáváním, které mají uhlíkové motory a novými s již bezuhlíkovými motory?

Uhlíkové motory patria do kategórie „zastaraná technológia“, ktorá sa dnes nahrádza novou nehlučnou a bezúdržbovou koncepciou motorov, keď sa už nepoužívajú žiadne uhlíky a motory tejto konštrukcie nevyžadujú žiadny servis a sú prakticky nezničiteľné.

Uhlíkové motory sú hlučnejšie, ťažšie, prašné (pri používaní sa uhlíky obrusujú, čím vzniká šedý prach). Opotrebované uhlíky sa v nich musia meniť zhruba každé dva roky alebo v závislosti od používania po  cca 600 hodinách. Pri prístrojoch hadewe stojí táto výmena s chemickým vyčistením podľa modelu cca 1500 Kč. Uhlíky možno vymeniť 2–3x, a v závislosti od opotrebovania komutátora (rotujúcej časti sacieho motora), následne sa musí vymeniť celý sací motor - 6000 Kč.  Investícia za cca 6 rokov alebo za 1600 hodín používania je cca 8000 Kč. Toto platí pre každý prístroj, ktorý používa uhlíky, pretože motory majú rovnakú konštrukciu spravidla od jedného výrobcu týchto motorov

Nová bezuhlíková technológia je vďaka konštrukcii výrazne tichšia, ľahsia a výkonnejší.

Uhlíkový motor – sériový komutátorový motor

  • Výhody: nižšia obstarávacia cena, výkon, vysoké otáčky, jednoduchá plynulá regulácia
  • Nevýhody: hlučnosť, hmotnosť, rozmer, zložitosť rotora, komutátor > malá životnosť, opotrebenie uhlíkov, nutnosť včasnej výmeny uhlíka, nutnosť intenzívneho chladenia, citlivosť na pretíženie

Bezuhlíkový motor/nasávacia turbína

  • Výhody: nízka hlučnosť, veľký výkon, nízka hmotnosť, jednoduchá konštrukcia, takmer neobmedzená životnosť až na ložiská, veľký záberový moment pri rozbehu, vysoká odolnosť voči preťaženiu
  • Nevýhody: trochu vyššia obstarávacia cena, ktorá sa však neustále znižuje

Aká je sila odsávania u prístrojov hadewe - Veloria/Auroria/Medeas

Veľmi ďakujem za túto otázku. O odpoveď som požiadal majiteľa a riaditeľa spol. hadewe pána Chrisa Menzela, ktorá vyrába prístroje pre podológov/pedikérov už 55 rokov. Kapacitu odsávania možno merať mnohými spôsobmi, od prietoku vody v litroch na meter po prúdení vzduchu v metroch za sekundu. Udávané hodnoty (bez ohľadu na spôsob merania) sa ťažko porovnávajú. Jeden výrobca meria prúdenie od násadca, iný na výstupe hnacej jednotky alebo na samotnom motore odsávania (čo vôbec nič nehovorí, lebo vplyv dĺžky a priemeru sacieho vedenia je pre kapacitu odsávania zásadná). Aká metóda sa teda používa  na meranie kapacity odsávania?

Dnes neexistuje žiadny záväzný štátny predpis tejto metodiky. Uvádzanie tohto parametra je bohužiaľ neobjektívne a zavádzajúce, preto napr. tvrdenie o najsilnejšom alebo najúčinnejšom odsávaní nemožno použiť. Môžeme vám garantovať, že sacia sila je pri prístrojoch hadewe plne dostačujúca.

Ponúkate aj nejaké väčšie filtračné vrecúška, ktoré neprepúšťajú prach do okolia?

Takéto filtračné vrecúška v ponuke máme. Okrem papierových filtračných vrecúšok s objemom 150 ml/49 Kč ponúkame niekoľko rokov aj vrecúška s väčším objemom, 250 ml za veľmi príjemnú cenu 79 Kč za kus! Sú to filtračné vrecúška zo špeciálneho mikrovlákna určené do všetkých prístrojov hadewe na suchú pedikúru a manikúru.

Sú klasifikované ako trieda M v BIA - Germany’s Health & Safety Institute for the work environment - retenčná schopnosť 99,9 % tzn. schopnosť zadržať 99,9 % prachu.

Ďalšou výhodou týchto vrecúšok je, že výrazne zvyšujú saciu účinnosť oproti papierovým vrecúškam, preto odporúčame používať výhradne tieto filtračné vrecúška.

Navštívila som vás na veľtrhu v Prahe v septembri 2015, kde ste mali svetovú premiéru prístrojov hadewe a teraz som na internete čítala, že tieto prístroje sa už dávno predávajú?

Áno, na veľtrhu sme ako prvý distribútor prístrojov značky hadewe mali možnosť s predstihom prezentovať už v roku 2015 nové vylepšené prístroje Auroria Light a Veloria 40, ktoré majú nielen nové bezuhlíkové motory, ale aj ďalšie inovácie, napr. nový násadec, vylepšený upínací systém, nový sací systém, dizajn, jednoduchší systém čistenia atď. Pred nami nikde inde tieto nové prístroje hadewe neboli predstavené a zákazníci ani ostatní distribútori ich nemohli vidieť, vyskúšať ani kúpiť! Výrobca nám ich poskytol mesiac a pol pred začiatkom ich predaja, ktorý sa začal až 15.  októbra. Dúfam, že táto odpoveď je dostatočná.

Mám na vás dve otázky týkajúce sa záruky na prístroje.

a) Na prístroje poskytujete záruku 24 mesiacov a píšete, že je predĺžená z 12 mesiacov? Záruka je vždy 24 mesiacov?

Pri predaji na IČO je záruka 12 mesiacov a pre konečného spotrebiteľa 24 mesiacov. Predávame kvalitné prístroje, preto v spolupráci so spoločnosťou hadewe môžeme  na všetky prístroje s odsávaním poskytnúť predĺženú záruku 24 mesiacov!

b) Na stránkach u iného predajcu prístrojov som čítala poznámku, že vaša záruka neplatí na bežné opotrebenie pohyblivých častí, teda vlastne na nič?

Naša 24-mesačná záruka platí pre prístroje s odsávaním na oba motory vrátane uhlíkového sacieho motora a celú elektroniku. Neplatí len na opotrebované uhlíky a ložiská mikromotora. Toto garantujeme a je to napísané aj v záručnom liste. Záruku 24 mesiacov na prístroje hadewe ponúkame už 13 rokov, a nie až teraz len na novú technológiu. Rozhodne netvrdíme niečo na stránkách a potom niečo iné v záručnom liste alebo v návode používanie!

Môžem kúpiť prístroj na splátky?

Áno, pre nových zákazníkov prostredníctvom nového výhodnejšieho predaja na splátky ESSOX, kde si každý môže vopred spočítať a vybrať z troch možností najlepší variant. Tu je na vyskúšanie kalkulačka splátok - odkaz Odporúčame sa spýtať aj na úver priamo v banke, kde máte vedený účet. Spravidla sú podmienky veľmi zaujímavé

Pro stávající zákazníky máme náš vlastní program ODELcredit - odkaz

Aké otáčky by mal mať prístroj na pedikúru? Našiel som prístroje s otáčkami od 3500 až 50 000 za minútu. Čím vyššie otáčky, tým je prístroj drahší?

Rýchlosť otáčok sa vždy volí podľa typu používaných rotačných nástrojov/fréz. Zvolená správna rýchlosť je dôležitá nielen z bezpečnostného hľadiska, ale hlavne aby fréza alebo iný rotačný nástroj fungoval tak, ako je určený, napr. na kurie oká, brúsenie pokožky, skracovanie nechtov a pod. Ak nedodržíte otáčky predpísané výrobcom, môžete poškodiť frézu alebo dokonca aj motor prístroja, respektíve ložiská, preto vždy používajte rotačné nástroje na taký účel, na ktoré boli vyrobené, a dodržujte max. otáčky odporúčané výrobcom!

Všeobecné pravidlo pre používanie rotačných nástrojov: Veľké rotačné nástroje používať pri 6 000 - 10 000 ot./min., stredné rotačné nástroje používať pri 12 000 - 20 000 ot./min., malé rotačné nástroje používať pri 30 000 - 40 000 ot./min. Odporúčané otáčky vždy nájdete na obale od výrobcu alebo sa informujte u predajcu.

Z toho tak možno vyvodiť, že vzhľadom na typ rotačných nástrojov, ktoré predávame od spol. Busch, by mal mať prístroj optimálne max. 40 000 ot./min.  Zdroj: (Katalóg rotačných nástrojov Busch Instrument, BUSCH & CO.GmbH & Co. kg)

Je pri prístroji na pedikúru dôležitá hmotnosť násadca? Niekde som čítal, že má byť menší ako 150g?

Na túto otázku sme za 15 rokov, odkedy pracujeme v odbore, nenašli žiadnu odbornú štúdiu od výrobcu týchto prístrojov, takže nemôžeme povedať, že čím je násadec ľahší, tým je lepší. Vždy sa musí prihliadať aj na ďalšie faktory, ako je priemer, veľkosť, respektíve dĺžka násadca, ergonomický tvar, typ materiálu a jeho povrchová úprava. 

Sami z vlastnej skúsenosti vieme, že sa nám píše veľmi zle s guľatou ceruzkou s veľkým priemerom, aj keď je veľmi ľahká. Príjemnejšie sa drží hranatá ceruzka s menším priemerom. Navyše pri nepohodlnom úchope treba vynaložiť väčšiu silu na držanie a v prípade malých rúk to bude ešte horšie.

Násadce hadewe napr. nie sú guľaté, ale ergonomicky tvarované a úzke, preto sa držia veľmi pohodlne a pevne ako ceruzka. Toto veľmi oceňujú aj zákazníci.

Ako teda poradiť pri výbere? Najlepšie si osobne a niekoľkokrát vyskúšať úchop, či je pohodlný, príjemný a „sedí“ vám v ruke. Urobte to úplne rovnako, ako pri výbere klieští!

Je na násadci dôležité osvetlenie?

Po niekoľkoročnej skúsenosti s predajom prístrojov hadewe helius Light/Zelos Light/Auroria Light/Medeas Light môžeme povedať, že áno. Zákazníci si túto komfortnú funkciu veľmi pochvaľujú. Jasné LED svetlo umožňuje vynikajúce osvetlenie ošetrovaného miesta, napr. zarasteného nechta, kurieho oka, ktoré nedokáže dokonale osvetliť ani kvalitná zväčšovacia lampa.

Naša rada preto znie: Nerobte kompromisy, nešetrite na ochrane svojho zraku a doprajte si komfort pri práci.”

Je lepší prístroj s pamäťou, alebo s manuálnym nastavením rýchlostí a odsávania?

Ak máte radi komfort a rýchlosť pri práci, tak odporúčame prístroj s voliteľnou pamäťou, spravidla s tromi pamäťami. Nemusíte tak pri každej výmene frézy niekoľkokrát stláčať tlačidlo s otáčkami a meniť ich hore a dolu či točiť potenciometrom.

Velmi skvelou vychytávkou je aj ovládanie rýchlosti a odsávanie priamo z násadca! Toto nájdete zatiaľ len u prístrojov hadewe Auroria Light/Chrome a Medeas Light/Chrome, kde jedným tlačidlom môžete voliť hneď dve najpoužívanejšie nastavenia, tretia pamäť (M3); je uložená pod tlačidlom na displeji.

Je lepšie mechanické uchytenie fréz pomocou posuvného tlačidla na násadci, alebo keď sa fréza zasunie?

O fundovanú odpoveď som požiadal majiteľa a riaditeľa spol. hadewe pána Chrisa Menzela, ktorá vyrába prístroje pre podológov/pedikérov a zubné laborantky už 55 rokov. S rôznymi systémami majú mnoho skúseností, preto aj po 55  rokoch stále ostávajú pri vlastnom patentovanom mechanickom uchytení a dávajú tak prednosť pred používaním univerzálneho systému.

Pán Menzel hovorí: „Pri upínacom systéme hadewe držia rotačné nástroje veľmi pevne. Frézy nemôžu vykĺznuť ani vypadnúť, pretože sú zaistené mechanicky a manuálne. Rotačné nástroje držia klieštiny, ktoré si každý veľmi ľahko vyčistí za pár sekúnd. Výmena nástrojov je veľmi rýchla a jednoduchá. Nevýhodou systému je zvýšenie hmotnosti násadca.”

Ako sa postupuje, keď prístroj treba poslať do servisu? Nebudem môcť pracovať?

V rámci našej spoločnosti máme pre zákazníkov pripravených niekoľko náhradných prístrojov, ktoré počas 24-mesačnej záruky požičiame bezplatne, po záruke je jednorazové zapožičanie za 600 Kč. Podmienky servisu a zapožičanie prístroja odkaz

Koľko stojí váš servis? Koľko ma bude stáť napr. o päť rokov?

Hodina zaškoleného technika u nás 600 Kč, obvyklá investícia do prístroja je cca 2000 - 2500 Kč za každý 1,5 roka. Odporúčame si vždy pred nákupom zistiť ceny za servis a podmienky pri zapožičaní prístroja. Poznámka: Pri servise sa používajú nástroje špeciálne vyrobené pre servis prístrojov hadewe a vždy len originálne diely od hadewe.

Prečo predávate len jednu značku prístrojov?

Odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť hadewe GmbH je aj po 55 rokoch existencie rodinnou firmou, v ktorej pracuje otec zakladateľ a jeho dvaja synovia Chris a Stephan Menzelovci. Pre nás je podstatné, že 80 % dielov si stále vyrábajú vo vlastnej továrni so špičkovými technológiami. Ďalej sú to neustále inovácie každých 8 mesiacov, servis a obrovská podpora pri predaji. Nejde o veľkú prebujnenú spoločnosť, kde všetko dlho trvá. V pravidelných schôdzkach s majiteľmi a vývojovým oddelením riešime inovácie, dizajn a pod., aj preto sa nám podarilo dostať do prístrojov aj české ovládanie, ktoré je už v 5 našich modeloch! Ide o modely Auroria a Medeas. Táto nemalá investícia sa nám veľmi vypláca a vracia sa v spokojnosti našich zákazníkov.

Je lepšie guľaté odsávanie, alebo to, ktoré má hadewe?

Na toto vám najlepšie odpovie opäť priamo pán Chris Menzel, majiteľ a obchodný riaditeľ spol. hadewe GmbH – Ha De We Hainhölzer Dental Werkstatt GmbH

Pán Menzel hovorí: „Pri bodovom odsávaní – nečistoty vstupujú do násadca ľahšie, pretože sa nasávajú priamo na mieste, kde fréza pôsobí na pokožku alebo na nechty. Všetka sila sacieho motora je vždy sústredená do jedného bodu, čo je podľa nás efektívnejšie. Toto nám potvrdili mnohé naše interné testy v rámci výskumu a vývoja podologických prístrojov, ktoré vyrábame už 55 rokov, a od roku 2019 značka hadewe rozšírila ponuku o 3 nové prístroje s celoobvodovým odsávaním s označením CHROME.

Guľaté odsávanie – sila sacieho motora na guľatom násadci je rovnomerne rozdelená na všetky strany, na druhej strane je v týchto typoch násadcov jednoduchší (slabší) upínací systém oproti systému hadewe s bodovým odsávaním, kde frézu po upevnení nevytiahnete, takže nemá možnosť otáčať sa či dokonca vypadnúť.

Neviem cudzí jazyk, neviem, čo sa to na prístroji píše? Mám z toho obavy. Dá sa to nejako vyriešiť?

Áno, máme pre vás riešenie. Vieme, že veľmi moderné prístroje dnes používajú textové hlásenia alebo hlásenia prostredníctvom ikon o stave prístroja a jeho funkciách. Textové hlásenia sú však dostupné spravidla v niekoľkých jazykoch, a nie každý vie napr. nemecky, anglicky, a vie čo znamená napr. Uhrzeit, Abbrechten, Absaugstufe:5, Staubfilterw. Zo skúseností z našich telefonátov, kde zákazníci niekedy zúfalo volajú a pýtajú sa, čo majú robiť, že im to niečo píše, sme sa rozhodli už pred 5 rokmi tento problém vyriešiť. Investovali sme prostriedky do preprogramovania softvéru, resp. ovládania v českom jazyku, aby vám naše prístroje boli bližšie.

Odporúčam vám tieto dve riešenia. Buď si vybrať prístroj so základným vybavením, alebo si dopriať veľmi komfortný a moderný prístroj, ktorý s vami bude komunikovať česky. Dnes vám môžeme ponúknuť 5 modelov - Auroria, Auroria Chrome, Auroria Light, Medeas Light a Medeas Chrome!

Naozaj neviem, ktorý prístroj si vybrať... Už nechcem platiť za servis ako naposledy, keď ma opravy vyšli veľmi draho.

Môžeme poradiť len toto: Spýtajte sa kolegýň vo svojom okolí a pozrite sa, ako celkove hodnotia predajcov prístrojov priamo samotní zákazníci, napr. na firmy.cz alebo na heureka.cz.

Čo mám robiť, keď sa niečo deje s prístrojom?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Zavolajte na naše technické oddelenie, tel: +420 773 100 813. Spravidla z 85 % to vyriešime telefonicky.

Máte nejaký kurz, kde sa naučím, ako mám s prístrojom pracovať?

Áno, na tieto účely poskytujeme niekoľkohodinové školenie, viac nájdete na odkaze.

Je možné si niekde prístroje vyskúšať a pozrieť si ich? Sme z Karlových Varov a k vám to máme ďaleko?

Áno, prístroje si môžete vyskúšať a dostať odborný výklad v našej hlavnej pobočke v Ostrave (200 metrov od hlavnej vlakovej stanice) a po dohode aj v pobočke v Prahe na Vinohradoch (200 metrov od stanice metra Jiřího z Poděbrad)V prípade záujmu zavolajte na číslo nižšie. Prístroje možno vidieť aj na našich seminároch v Academiách Ostrava/Praha/Brno/Bratislava.

Ak si neviete rady a chcete pomôcť pri výbere,  neváhajte zavolať na tel: +420 773 100 813. Výber nie je úplne jednoduchý, musí sa vyberať podľa potrieb každého pedikéra, samozrejme s prihliadnutím na výšku financií.

ODEL LABORATORIES/PROFI-PEDIKURA je 7-násobný držiteľ ocenenia TOP PREDAJCA HADEWE 2014 – 2021.

Odpovede a odporúčania vychádzajú z našich skúseností, ktoré sme získali za 13 rokov predaja rôznych prístrojov, napr. značiek Promed, hadewe, Bausch, a ich servisom.

Týmto dokumentom v žiadnom prípade nehovoríme ani si nemyslíme, že iné technické riešenia a systémy sú zlé.

© Copyright ODEL LABORATORIES, s.r.o, 2008 – 2015. Všetok obsah na našich webových stránkach, ako je text, grafika, logá, ikony tlačidiel, obrázky, zvukové klipy a videá, je majetkom spol. ODEL LABORATORIES, s.r.o., alebo dodávateľov obsahu a je chránený medzinárodnými zákonmi o autorských právach. Je povolené sťahovanie, elektronické kopírovanie vrátane vytlačenia, ale výhradne pre osobné použitie. Akékoľvek iné použitie vrátane reprodukcie, modifikácie, distribúcie, prenosu a zobrazovania obsahu je zakázané. V prípade záujmu o použitie akéhokoľvek obsahu nás neváhajte kontaktovať e-mailu: info@odel.cz