LIGASANO biele - krytie päty z PUR peny sterilné 20 x 1cm

Neohodnotené
Značka: LIGASANO

Na odľahčenie pri došliapnutí pri pätových ostrohách alebo na zmiernenie bolesti pri došliapnutí pri prasklinách (ragád) na pätách.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 15330
€29,56
LIGASANO biele - krytie päty z PUR peny sterilné 20 x 1cm
Neohodnotené
Značka: LIGASANO

Použitie: Používa sa ako bandáž päty. Na odľahčenie pri došliapnutí, po ošetrení prasklín a na zmiernenie bolesti u pätových ostroh. Krytie je sterilné.

LIGASANO® biele sterilné je určené iba na jednorazové použitie. Sterilita je zaručená iba v prípade, že je obal neporušený. LIGASANO® biele sterilné sa obvykle používa priamo na ranu, alebo do rany bez ďalších opatrení alebo prípravkov (najmä bez mastí, výplachov atď.) – ide o tzv. suché hojenie. Ďalšie opatrenia môžu zhoršiť možný výsledok. Rany na úrovni kože sa ošetria 1-2 cm hrubým LIGASANO® biele sterilné, okraje rany sa prekrývajú 1-2 cm. Hlbšie rany, vybranie a dutiny rany sú úplne polstrované sterilným LIGASANO® biele. Všade musí byť spoľahlivý kontakt s ranou. Aby bol zaistený, je možné LIGASANO® biele stláčať sterilným spôsobom.

Hrúbka obväzu: Merané od základu rany by LIGASANO® biele sterilné malo mať hrúbku aspoň 2 cm. Hrúbku je možné tiež vytvoriť z niekoľkých vrstiev, vrátane vonkajšieho krytia rany. Pokiaľ sa obväz skladá z niekoľkých vrstiev alebo kusov, nezabudnite spočítať počet použitých kusov obväzu a poznamenajte si to do dokumentácie k rane, aby ste mohli pri výmene obväzu odstrániť všetky kusy.

Intervaly výmeny obväzu: 1x denne až 1x každé tri dni, najneskôr však, keď je na vonkajšej strane LIGASANO® biele sterilné vidieť prvý sekrečný bod. V prípade silne exsudujúcich rán to znamená niekoľkokrát denne počas fázy čistenia.


Čo je LIGASANO?
LIGASANO® biele je terapeuticky účinný pružný polyuretánový penový materiál (PUR pena) so širokým spektrom využitia na starostlivosť o rany a prevenciu.

  • Terapeutický účinok je založený na nasledujúcich troch fyzikálnych princípoch:

1. Mechanická stimulácia: V mieste kontaktu s pokožkou podporuje krvný obeh, čo uľahčuje prísun živín a kyslíka do ošetrovanej oblasti a pôsobí preventívne na neporušené časti pokožky. Najmä u neaktívnych pacientov sú podporované znížené alebo normálne funkcie tela. Mechanická stimulácia trvá až 3 dni, následne musí byť obväzový materiál LIGASANO® biele vymenený.

2. Nízke tlakové napätie: Prispôsobuje sa povrchu bez tlakového pôsobenia a vyvíja rovnomerné, nižšiu tlakovú záťaž na pokožku a telo.

3. Cielená savosť: Absorbuje prebytočnú vlhkosť bez toho, aby došlo k vysušeniu. Zabraňuje macerácii kože a súčasne podporuje starostlivosť o pokožku.

  • Účel použitia LIGASANO sterilné a nesterilné:
    Podpora hojenia rán sterilným použitím pri čistení, prekrývaní alebo vyplňovaní rán, alebo nesterilným použitím ako sekundárny obväz (bez kontaktu s poraneným miestom) pri ošetrovaní rán alebo podpornom ošetrení, napr. na zmiernenie tlaku, alebo preventívne ako ochrana proti tlaku a treniu.

  • Indikácia:
    Pri liečbe a prevencii rán, na zmiernenie tlaku, pri liečbe pooperačných rán, komplikovaného hojenia pooperačných rán, termických poranení (napr. popáleniny, rany spôsobené obarením, omrzliny). Preventívne v prípadoch, keď je pokožka ešte nenarušená, napr. profylaktické krytie na prevenciu dekubitov vďaka aktívnemu umiestneniu na LIGASANO® bielej alebo profylaktické krytie macerovanej kože a zaparenín.

LIGASANO® biele môže zmeniť zafarbenie na žlté. To neznamená žiadne zníženie kvality.
LIGASANO biele sa môže použiť u pacientov od 2 rokov.
Pred použitím si prosím pozorne prečítajte návod na použitie LIGASANO

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: