LIGASANO biele - obväz na prst z PUR peny nesterilné 200 x 14 x 0,5 cm

Neohodnotené
Značka: LIGASANO

LIGASANO biele nesterilné nesmie prísť do priameho kontaktu s ranou. Obväz na prsty rúk a nôh v rolke. Možno strihať podľa potreby. Ako druhá vrstva proti tlaku a treniu.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
26.7.2024
Možnosti doručenia
Kód: 15215
€57,82
LIGASANO biele - obväz na prst z PUR peny nesterilné 200 x 14 x 0,5 cm
Neohodnotené
Značka: LIGASANO

Použitie: Obväz na prsty rúk a nôh v úlohe. Možno strihať podľa potreby. LIGASANO biele NESTERILNÉ sa môže použiť ako obväz, ktorý sa však nesmie dotýkať otvorenej rany (bez kontaktu s poraneným miestom). Môže byť použité ako ďalšia vrstva obväzu na zmiernenie tlaku, alebo preventívne ako ochrana proti tlaku a treniu.

LIGASANO biele nesterilné môžete sterilizovať v autokláve – viď návod na použitie.


Čo je LIGASANO?
LIGASANO® biele je terapeuticky účinný pružný polyuretánový penový materiál (PUR pena) so širokým spektrom využitia na starostlivosť o rany a prevenciu.

  • Terapeutický účinok je založený na nasledujúcich troch fyzikálnych princípoch:

1. Mechanická stimulácia: V mieste kontaktu s pokožkou podporuje krvný obeh, čo uľahčuje prísun živín a kyslíka do ošetrovanej oblasti a pôsobí preventívne na neporušené časti pokožky. Najmä u neaktívnych pacientov sú podporované znížené alebo normálne funkcie tela. Mechanická stimulácia trvá až 3 dni, následne musí byť obväzový materiál LIGASANO® biele vymenený.

2. Nízke tlakové napätie: Prispôsobuje sa povrchu bez tlakového pôsobenia a vyvíja rovnomerné, nižšiu tlakovú záťaž na pokožku a telo.

3. Cielená savosť: Absorbuje prebytočnú vlhkosť bez toho, aby došlo k vysušeniu. Zabraňuje macerácii kože a súčasne podporuje starostlivosť o pokožku.

  • Účel použitia LIGASANO sterilné a nesterilné:
    Podpora hojenia rán sterilným použitím pri čistení, prekrývaní alebo vyplňovaní rán, alebo nesterilným použitím ako sekundárny obväz (bez kontaktu s poraneným miestom) pri ošetrovaní rán alebo podpornom ošetrení, napr. na zmiernenie tlaku, alebo preventívne ako ochrana proti tlaku a treniu.

  • Indikácia:
    Pri liečbe a prevencii rán, na zmiernenie tlaku, pri liečbe pooperačných rán, komplikovaného hojenia pooperačných rán, termických poranení (napr. popáleniny, rany spôsobené obarením, omrzliny). Preventívne v prípadoch, keď je pokožka ešte nenarušená, napr. profylaktické krytie na prevenciu dekubitov vďaka aktívnemu umiestneniu na LIGASANO® bielej alebo profylaktické krytie macerovanej kože a zaparenín.

LIGASANO® biele môže zmeniť zafarbenie na žlté. To neznamená žiadne zníženie kvality.
LIGASANO biele sa môže použiť u pacientov od 2 rokov.
Pred použitím si prosím pozorne prečítajte návod na použitie LIGASANO

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: