Vřídlo

Vřídlo, v.d. - tradičný výrobca karlovarskej kozmetiky

Vřídlo, výrobné družstvo v Karlových Varoch je tradičným výrobcom karlovarskej kozmetiky. Šesťdesiatročná tradícia karlovarského Vřídla nadväzuje na výrobu liečivých výrobkov slávnych karlovarských lekárnikov prelomu 19. a 20. storočia.

Klasické, osvedčené receptúry sú doplnené najnovšími poznatkami modernej kozmetiky a sú vyrábané na najmodernejších strojoch domácej aj svetovej produkcie. Toto zariadenie umožňuje Vřídlu vyrábať vysoko kvalitné kozmetické výrobky.

Karlovarská kozmetika® bola v minulosti a je aj v súčasnosti známa predovšetkým tým, že vo svojich výrobkoch, vždy hojne využívala dary prírody. Štedrým zdrojom na výrobu sú popri prvkových základoch tryskajúcich karlovarských prameňov aj celá rastlinná ríša, byliny, kríky, stromy a výťažky z liečivých západočeských slatín. Karlovarská kozmetika® obsahuje extrakty z radu liečivých rastlín, medzi ktoré patrí okrem iného arnika horská, rozmarín, repík lekársky, tymián, dobromyseľ, šalvia, eukalyptus, harmanček, mäta pieporná, balšam, gáfor, mentol a mnoho iných. Liečivé rastliny boli, sú a budú stále platným pomocníkom nielen v lekárstve, ale aj pri výrobe kozmetiky. Je to aj preto, že sú súčasťou prírody a teda ľudskému organizmu podstatne bližšie ako mnoho syntetických látok. Jednou z najviac preferovaných rastlín vo výrobe karlovarskej kozmetiky je arnika horská. Táto chránená žltooranžová bylina so špecifickou vôňou, ktorá sa vyskytuje aj v okolí Karlových Varov, obsahuje vo všetkých častiach éterický olej, horčinu (arnicín), trochu živice a trieslovej kvapaliny. Z kvetov sa pripravuje tinktúra, ktorá sa osvedčila na masáže na prekrvenie pokožky a pri podkožnom krvácaní a pomliaždeninách. Má hojivé a upokojujúce účinky.

Karlovarská kozmetika spĺňa najnáročnejšie požiadavky spotrebiteľov ako z hľadiska kvality, tak aj z hľadiska prijateľnej cenovej relácie.

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom
Zásyp s aktívnym striebrom BIOSTAT 120ml
€3

Prípravok proti zápachu a plesniam nôh s aktívnym striebrom - účinnou zložkou...

Kód: 133
Ozalin levanduľový krém na nohy 50g
€2,92

Ozalin krém na zmäkčenie tvrdej pokožky s obsahom levandule, lecitínu a ďalších prísad

Kód: 126
00240P Carlolacin 500ml
€7,06

Мasážny krém vyvinutý na základe potrieb rehabilitačných, kúpeľných a podobných...

Kód: 130
Ozal kúpeľ na nohy 500g
€3,16

Kúpeľová soľ na nohy

Kód: 131
Soľ na nohy Vřídlo 1kg
€5,56

Kúpeľová soľ na nohy

Kód: 132
00226 EMMA FIT RGB web
€5,88

Univerzálna masážna emulzia je určená na masáže prípravné a kondičné.

Kód: 127

Stránka 1 z 1 - 6 položiek celkom